Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru V Banskej BystriciVytlačiť
 

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici oznamuje, že od 1. januára 2015 do 21. októbra 2015 bolo 1 119 dopravných nehôd, 27 usmrtených osôb, 129 osôb ťažko zranených a 538 osôb ľahko zranených len za Banskobystrický kraj. Alarmujúce čísla, za ktorými sa ukrývajú skutočné ľudské tragédie, ale aj nezodpovedné a riskantné správanie sa na cestách. Dennodenne vodiči motorových vozidiel porušujú pravidlá cestnej premávky, predovšetkým rýchlou a bezohľadnou jazdou, jazdou pod vplyvom alkoholu, riskantným predchádzaním a preceňovaním vlastných schopností a ohrozujú tak nielen seba ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

K porušovaniu pravidiel cestnej premávky a tragickým dopravným nehodám dochádza aj napriek častým dopravno-bezpečnostným akciám, zvýšenému počtu policajných hliadok na cestách, preto aj touto cestou:

 

APELUJEME NA VODIČOV MOTOROVÝCH VOZIDIEL

 

- Dodržiavajte maximálnu povolenú rýchlosť a prispôsobte jazdu svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky!

- Nikdy pred jazdou alebo počas jazdy nepožívajte alkoholické nápoje, ani iné návykové látky!

- Neriskujte zbytočne pri predchádzaní!

- Používajte bezpečnostné pásy! Za volantom netelefonujte!

- Nepreceňujte svoje schopnosti, zvlášť ak Vám chýba dostatočná prax!

- Predvídajte! Zvlášť ak sa na ceste pohybujú chodci a cyklisti.

- Dodržiavajte medzi vozidlami bezpečnú vzdialenosť, obzvlášť v jesennom a zimnom období, kedy môže byť vozovka už zradná (napadané lístie, námraza, sneh na ceste)!

- Nezabudnite si v dostatočnom predstihu vymeniť letné pneumatiky za zimné!


 
 


Úvodná stránka